m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Różowa Kartka

 

Od 6 do 14 czerwca 2015 r. obchodzone były III Ogólnopolskie Dni Przyjaciół Piłki Nożnej. Dni Przyjaciół Piłki Nożnej odbywają się corocznie w rocznicę UEFA EURO 2012. Podczas tego piłkarskiego święta, Przyjaciele wszystkich rodzajów Piłki Nożnej rozgrywają mecze radości i przyjaźni. Wspierają istotne społeczne inicjatywy związane z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją, grając w całej Polsce mecze pod wspólnym hasłem. W tym roku promowana była profilaktyka raka piersi pod hasłem „Pokażemy rakowi piersi różową kartkę życia”.

 

Przyjaciele piłki nożnej są także w Bąkowicach, zatem zorganizowano na Orliku „Wielki Mecz”. Impreza odbyła się 11 czerwca 2015 r., a rywalizowali: Młodzież i Oldboje. Mimo, że wynik był sprawą drugorzędną to nikt nie chciał przegrać, co przejawiało się sportową zaciętością. Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne różowe kartki, które niosły przesłanie do kobiet o profilaktyce raka piersi. Cel inicjatywy był szczytny i miejmy nadzieję, że chociaż w małym stopniu przyczyniliśmy się do zwycięstwa w walce z tą straszną chorobą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Wielkiego Meczu”.

 

                                                                                                      Andrzej Piwowarczyk

 

wstecz